Tepelná čerpadla Viessmann

Tepelná čerpadla Vzduch - Voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému. Jejich hlavní výhodou jsou nízké náklady na vytápění.

Splitová čerpadla

Splitová čerpadla mají venkovní a vnitřní jednotku. Mezi hlavní pozitiva splitových čerpadel jsou nízké pořizovací náklady a možnost umístění čerpadla téměř kdekoliv. Nevýhodou je nutnost revizí chladivového potrubí, podmínky velikosti místnosti pro vnitřní jednotku a nižší účinnost čerpadla.

Vitocal 100-S a 111-S

Vnitřní jednotka tepelného čerpadla je vybavena všemi hydraulickými komponenty, jako jsou trojcestný přepínací ventil, čerpadlo sekundárního okruhu a regulace tepelného čerpadla. Elektrické komponenty pracují mimořádně úsporně. Při částečném provozu se kompresor přizpůsobuje aktuální spotřebě tepla, čímž je udržována požadovaná teplota vytápění, chlazení i vody. V kombinaci s fotovoltaickým zařízením může být pro provoz tepelného čerpadla použita vlastní vyrobená elektřina. Vitocal 111-S má ve vnitřní jednotce integrovanou akumulaci teplé užitkové vody.

Vitocal 200-S a 222-S

Toto tepelné čerpadlo definuje nová venkovní jednotka a nadčasový design. Vedle mimořádně tichého provozu se pyšní nejlepším výkonem a vynikající kvalitou. Vitocal 200-S je vhodný pro použití v oblastech s hustou zástavbou, jako například na sídlištích s řadovými domy. Zvýšení efektivity – COP: až 5,0 při A7/W35. Ke zvýšení efektivity přispívají také důležité komponenty. Patří mezi ně kompresor Scroll řízený otáčkami, asymetrický deskový výměník tepla a vzduchový výparník s vlnitými lamelami.

Vitocal 200 S Ausseneinheit gross szene

Monoblok

Jak již název napovídá, čerpadlo typu monoblok má veškeré zařízení v jednom bloku. Jedná se o venkovní jednotku, kdy do domu odchází pouze teplá voda či jiné topné medium. Nevýhodou je mírně vyšší náklad na pořízení samotné jednotky a málo pravděpodobné, ale možné zamrznutí vody při výpadku proudu. Výhodou je jednoduchá a rychlá instalace, nízké provozní náklady a jeho kompaktnost.

Vitocal 100-A

Nová tepelná čerpadla pokrývají většinu požadavků pro novostavby. S výkony mezi 6 a 16 kW zaručují komfortní dodávky tepla a přípravu teplé vody. Ve srovnání s běžnými výměníky tepla, jsou zlatavě pokovené, tedy nepodléhají korozi a mají záruku dlouhé životnosti. Díky svému velkému teplotnímu rozptylu (-8 °C až 60 °C) si poradí i v drsných klimatických podmínkách.

Vitocal 100a

Vitocal 200-A

Kompaktní nástěnná vnitřní jednotka s hydraulikou a regulací je mimořádně tichá a může být instalována v blízkosti obytných místností. Spojovací vedení mezi vnitřní a venkovní jednotkou je naplněno vodou a pro instalaci jednotky není vyžadováno žádných odborných znalostí.

Vitocal 300-A

Moderní design, maximální výstupní teplota 65 °C, komfortní ohřev pitné vody. Vitocal 300-A je efektivní a nízkonákladové řešení pro modernizaci rodinných a dvougeneračních domů. Jeho chod je také velmi tichý.

Tepelná čerpadla země - voda a voda-voda

Tepelná čerpadla země-voda a voda-voda jsou prakticky stejné, liší se pouze konektorem. Sběr tepla může probíhat z plošného výměníku v zemi, z vrtu a nebo z tekoucí vody. Často lze najít i čerpadlo s výměníkem v jímce či studni, tato čerpadla je však třeba pečlivě nadimenzovat, aby nedošlo k zamrznutí místa odběru.

Vitocal 300-G

Vitocal 300-G získává regenerativní teplo ze země nebo podzemní vody. Hodí se pro novostavby a modernizace rodinných a dvougeneračních domů. V závislosti na dostupné okolní energii bude konfigurován buď jako solanka/voda k využití tepla ze země nebo jako tepelné čerpadlo voda/voda pro teplo z podzemní vody.

Vitocal 300g

Chlazení tepelným čerpadlem

Tepelným čerpadlem Viessmann je možné i efektivně chladit. Máte-li přizpůsobenou topnou soustavu, je možné využít jednoho zařízení, které v zimě topí a v létě chladí.

Domluvte si nezávaznou konzultaci
Spojíme se s vámi, abychom vám připravili nejlepší řešení na míru.
Chci poradit