Hybridní zapojení FVE

Hybridní elektrárny se dají rozdělit do dvou typů dle směru vývoje technologie.

První varianta by se dala nazvat “síťový hybrid”. Tyto elektrárny využívají měniče, které nabíjejí přebytečnou energii do baterie pro pozdější využití. Tyto měniče jsou paralelně připojeny k síti stejně jako klasický síťový měnič, disponují však energymetrem, který měří tok a komunikuje s baterií.

Druhá varianta vývoje se dá nazvat “ostrovní hybrid”. Tyto měniče nabíjejí přebytečnou energii do baterie bez napojení na distribuční síť. Dále jsou opatřeny vstupem pro střídavý proud, který lze napojit na generátor nebo distribuční síť. Zde se centrem dodávky energie do domu stává samotný měnič, který disponuje výkonem baterie, fotovoltaického pole, ale distribuční sítí a může libovolně pracovat s výkonem energií. Tím je zajištěn v podstatě nulový přetok do distribuce.

Co tedy vybrat?

V rámci poměru cena/výkon/cena je v rámci správně navržené domácnosti mnohem efektivnější “ostrovní hybrid”. Při mírném předimenzování je možné dosáhnout až 90% pokrytí spotřeby domu. Chcete-li plně využít výhody vlastní elektřiny a dosáhnout maximální možné nezávislosti, tato technologie je pro vás zcela ideální.

Domluvte si nezávaznou konzultaci
Spojíme se s vámi, abychom vám připravili nejlepší řešení na míru.
Chci poradit