Provizorní systém pro rozestavěný dům

Atypické řešení na žádost investora. Řešení je koncipováno jako provizorní varianta pro starý dům v rekonstrukci, kde není zavedená distribuční síť a nejsou ani udělané domovní rozvody. Pro toto sparťanské prostředí byla vybraná co nejvíce ekonomická varianta, která se dá s menšími náklady následně přetvořit na regulérní systém odpovídající dotačním programům.

Řešení je koncipované tak, aby bylo ekonomicky nenáročné, funkční a odolné. Elektrárna se skládá z 2,75 kWp. 10 polykrystalických panelů, o výkonu 275 Wp na panel, orientovaných na jih. 5 PWM nabíjecích solárních regulátorů a 10 olověných baterií typu VRLA GEL 100 Ah, 12 V. Gelové baterie byly navrženy z důvodu odolnosti vůči mrazu a schopnosti dodat velký okamžitý výkon. Měnič, který je zde použit má výkon 3000 W a je možnost do něj napřímo zapojit jednak USB nabíječku, ale také má dva výstupy na 230V, do kterých je možno zapojit obyčejnou prodlužovací šňůru a napájet tak všechny spotřebiče, které jsou na stavbě potřeba.

Pan investor používá systém pro napájení rychlovarné konvice, vrtaček, nabíjení laptopu a dalších spotřebičů. Dokonce systém používá i k napájení míchačky na beton a malé cirkulárky. Během své nepřítomnosti a nepotřeby energie má v systému zapojen Rig na těžení kryptoměny.

FV Panel Jinko Solar 275Wp 10 panelů směřovaných na jih
Carspa P3000U-24 24V/230V 3000W obyčejný měnič o výkonu 3kW, vstupní napětí 24V
EXIDE POWER 100Ah 12V 10 olověných trakčních gelových baterií o celkové kapacitě 12 kWh
Cena celkem: 119 400 Kč